Par nākošiem kursiem tiks ziņots!
AIZVADĪTIE PASĀKUMI
2019
Baltijas NeiroMioloģijas skolas organizācijas komiteja ar lielu prieku paziņo, ka 2019. gada 26.-27.aprīlī Rīgā, Latvijā norisināsies pirmā Baltijas Neiromioloģijas skola, kuras tēma būs “Metabolisms un neiromuskulāri traucējumi”.
Aicinām piedalīties ikvienu interesentu no Baltijas valstīm pilnveidot savas zināšanas par neiromuskulārajām saslimšanām!
Dalībnieku skaits ir ierobežots.
Būsim priecīgi redzēt Jūs drīzumā pasākumā!
Ar cieņu,
Baltic School of Neuro-Myology
Organizing Committee
www.neuromyology.lv
2. martā RAKUS “Latvijas Onkoloģijas centra” konferenču zālē norisinājās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas organizēts pasākums pacientiem “Reto slimību diena” – par tēmu “Šarko-Marī-Tūta slimības diena 2019″. Pasākuma programmā ietilpa lekcijas par slimību, jaunākā informācija par diagnostiku, ārtēšanas un rekabilitācijas iespējām. Tika aicināti piedalīties pacienti vai tie, kuru piederīgiem ir deformēta pēda, gaitas traucējumi ar biežiem kritieniem, progresējošs kāju un roku vājums, ir zināma Šarko-Marī-Tūta diagnoze.
Pasākuma ietvaros pacientiem ar šo diagnozi bija iespēja pieteikties uz bezmaksas konsultāciju pie neirologa; uzzināt jaunāko par slimību un tās ārstēšanu; saņemt informāciju par rehabilitācijas iespējām Latvijā.
Šarko-Marī-Tūta slimība jeb iedzimta polineiropātija ir izplatīta visā pasaulē. Slimība sāk izpausties bērnībā vai pusaudžu vecumā. Tipiska slimības pazīme ir deformēta pēda un progrsējošs roku un kāju vājums, kas ietakmē dzīves kvalitāti.
2018
11. jūnijā LNAI sadarbībā ar Latvijas Bērnu neirologu biedrību organizēja pirmo neiromuskuāro slimību darba grupas sanāksmi “Diagnostiskā pieeja neiromuskulārām slimībām Latvijā”. Sanāksmē piedalījās bērnu un pieaugušo neirogi, ģenētiķi, neirofiziologi, kardiologi, internisti ar mērķi izstrādāt galvenos atbalsta punktus, lai veicinātu pacientu ar neiromuskulārām slimībām agrīnu atklāšanu, sekmētu šo slimību diagnostiku, uzlabotu pacientu piekļuvi pie speciālistiem, ārstēšanas un rehabilitācijas saņemšanu.
Sanāksmi vadīja: doc. V. Ķēniņa un dr. J. Strautmanis.
2017
15. decembrī rīkoti RSU profesionālās pilnveides kursi “Jautājumi un atbildes par autoimūnām slimībām”. Programmas sastāvā tika apskatīti tādi jautājumi kā – imunitāte – ko tas nozīmē?; ka var atšķirt autoimūno polineiropātiju no citām?; autoimūna vai autoiekaisīga slimība?; kā novērot miastēnijas pacientu ambulatori?; autoantivielu nozīmes – kad un kādas meklēt?; klīnisko gadījumu analīze.
Programmas vadītājas: doc. N. Kurjāne un doc. V. Ķēniņa.
07.-09. decembrī tika organizētas “Muskuļu veselības dienas” Latvijas Onkoloģijas centrā. Pasākums bija organizēts pacientiem ar elpošanas traucējumiem, muskuļu vājumu, muskuļu sāpēm, paaugstinātu KFK līmeni, kur dalībniekiem bija nodrošinātas speciālistu lekcijas; muskuļu spēka un elpošanas funkciju izvērtēšana; skrīninga analīzes veikšana un Pompe slimību.
Pasākumu nodrošināja stacionāra “Gaiļezers” neirologi.
06.-07. decembrī tika aizvadīti RSU profesionālās pilnveides kursi “Reimatoloģija”. Kursu ietvaros pievērsās sistēmisko saistaudu slimību imunoloģiskiem pamatiem; sistēmisko autoimūno slimību neiroloģiskām izpausmēm. Padziļināti pievērsās sistēmiskai sarkanai vilkēdei un citām un citām sistēmiskām saistaudu slimībām; vaskulītiem; muguras lejas daļas sāpēm reimatologa skatījumā; kā arī akūto un hronisko sinovītu diagnostikā, diferenciāldiagnostikā un ārstēšanas principos.
Lektoru sastāvs: doc. Anna Mihailovs, doc. Viktorija Ķēniņa, doc. Nataļja Kurjāne.
06. maijā sadarbībā ar pacientu biedrību “Motus Vita” LNIA organizēja izglītojošo pasākumu “Motoneironu diena – pacientiem un ārstiem”. Lektoru vidū bija vieslektores no Sankt-Pēterburgas neiroloģes Dr. J. Meļņik un Dr. V. Demešonok, kuras dalījās ar savu pieredzi doto pacientu ārstēšanā, aprūpē un sociālajā interācijā, kā arī mūsu pašmāju lektori, kas strādā ar pacientiem, kuriem ir motoneironu saslimšana- neiroloģe un immunoloģe Doc. V. Ķēniņa pastāstīja par ALS (amiotrofo laterālo sklerozi) un citām motoneironu saslimšanām, par elpošanas funkcijas izvērtēšanu un korekcijas iespējām ALS pacientiem informēja anesteziologs-reanimatologs Dr. J. Vjugins, radiologs Dr. R. Laguns stāstīja par barošanas problēmas pacientiem ar ALS un tās diagnosticēšanas iespējām. Par pacientu ar motoneironu slimībām aprūpes iespējām Latvijā stāstīja A. Lavrinovičs
2016
RSU Tālākizglītības fakultāte sadarbībā ar Latvijas Pediatru asociāciju un Latvijas Neiroimunologu asociāciju 22. aprīlī rīkoja profesionālās pilnveides pasākumu “Miega diena – aktualitātes miega medicīnā” ar vieslektoriem no Kanādas.
14. un 15. aprīlī tika organizēti divu dienu mācību kursi “Muskuļu saslimšanas – teorija un prakse”. Lektoru vidū bija vieslektore no Lielbritānijas, neiropatoloģe Dr. Z. Jaunmuktāne, vieslektore no Sanktpēterburgas, kas specializējās muskuļu saslimšanās, neiroloģe Dr. J. Meļņika, un mūsu pašmāju speciālisti – neiroloģe Prof. I.Logina, ģenētiķe Doc. Z. Krūmiņa, patologs Asoc.prof. S. Isajevs, un neiroloģe, immunoloģe – Doc. V. Ķēniņa).
Kursu ietvaros tika vispusīgi pieiets dotajai tēmai – gan no patofizioloģijas, gan no elektrofizioloģijas, gan no praktiskās puses ar klīniskiem piemēriem.
2015
05. septembri sadarbība ar pacientu biedrību Motus Vita, tika organizēts pasākums pacientiem “Miastēnijas diena”.
Pasākumu atklāja Rīgas domes deputāte Irina Vinnika.
Lektoru vidū bija vieslektori no Zviedrijas – neiroloģe Dr.med. Anna Rostedt Punga no Upsalas universitātes un vieslektore no Krievijas – neiroloģe Dr. Jevgenija Meļņika no Sankt-Pēterburgas pilsētas slimnīcas, kā arī Latvijas neirologi ar lielu pieredzi miastēnijas pacientu izmeklēšanā un ārstēšanā – neiroloģe Dr. S. M. Naudiņa, neiroloģe Dr. I. Kamša, imunoloģe Doc. N. Kurjāne, neiroloģe-imunoloģe Doc. V. Ķēniņa.
Konferenci apmeklēja gan mediķi, gan vairāk nekā 130 pacientu, kas ar lielu interesi iesaistījās diskusijās un uzdeva jautājumus speciālistiem.
www.miastenija.lv
http://www.motusvita.lv/?action=view&lang=lv&menu=1&id=84
27. februārī notika profesionālās pilnveides kursi par tēmu “Klīniskā ģenētika neiroloģija”, kur lektoru vidū bija ģenētiķi Dr. B.Lāce, Dr. A. Dzalbs, patoloģe Dr. D. Svirina, neiroloģe un algoloģe Prof. I. Logina, imunoloģe Doc. N. Kurjāne.
2014
14. martā 2014. notika profesionālās pilnveides kursi ar ārzemju lektoru no Oksfordas universitātes (Lielbritānija) Maria Isabel Leite par tēmu “Autoimūnie encefalīti – teorija un prakse”, pārējie lektori – prof. Ināra Logina, doc. Nataļja Kurjāne, doc, Viktorija Ķēniņa.
21.-22. februārī 2014. norisinājās divu dienu mācību kursi „Neiroimunoloģijas pamati ģimenes ārstiem un internistiem”, lektoru vidū bija asoc. prof. Inese Mihailova, prof. Ināra Logina, doc. Viktorija Ķēniņa, doc. Nataļja Kurjāne.2013
21.-23. novembrim 2013. tika novadīti profesionālās pilnveides kursi “Neiroimunoloģijas pamati”, kur lektori bija asoc. prof. Inese Mihailova, prof. Ināra Logina, doc. Viktorija Ķēniņa, doc. Nataļja Kurjāne, dr. Inese Kamša.
No 6.-8. jūnijam (2013. gads) LNIA organizēja profesionālās pilnveides trīs dienu kursus “Neiroimunoloģija – teorijā un praksē”, kopsummā 24 stundu garumā. Lektoru vidū – prof. Ināra Logina, asoc. prof. Inese Mihailova, doc. Viktorija Ķēniņa, doc. Nataļja Kurjāne, dr. Inese Kamša.LNIA 31.05.2013. organizēja profesionālās pilnveides kursus “Centrālās nervu sistēmas vaskulīti”. Kursu laikā dalībniekiem bija iespēja papildināt zināšanas par to, ka izmeklēt pacientu ar aizdomām par vaskulītu un sniegts izskaidrojums imunoloģisko analīžu interpretācijā. Tika iztirzāti primāro un sekundāro centrālās sistēmas vaskulītu patoģenēze, klīniskā aina, izmeklēšanas un ārstēšanas aina. Kursu laikā un noslēgumā bija prezentēti klīniskie gadījumi.
Lektoru vidū – doc. Nataļja Kurjāne, doc. Viktorija Ķēniņa, dr. Inita Buliņa, dr. Anželika Gudreniece.
RSU Tālākizglītības fakultātes profesionālās pilnveides programmas ietvaros tika aizvadīti trīs dienu mācību kursi “Neiroimunoloģijas aktualitātes”, katra – 8 stundas gara (2013. gada aprīlī).
Dalībniekiembija iespēja iedziļināties imūnsistēmas darbības mehānismos, kā arī izprast autoimunitātes attīstības principus un iemeslus, iepazīties ar mūsdienu imūnsistēmas izmeklēšanas iespējām un interpretēt iegūtos izmeklēšanas rezultātus, kā arī tika sniegts plašs ieskats imūnmodulējošajā terapijā ar klīnisko gadījumu analīzi.
Kursu laikā lektori prezentēja plašu informāciju par miastēniju – tās imūnpatoloģiju, klīniskās ainas variācijām, diagnostikas iespējām un gaitu, ārstēšanas taktiku. Pievērsta uzmanība demielinizējošajām saslimšanām, mielītu difdiagnostikai, kā arī autoimūniem encefalītiem, paraneoplastiskiem sindromiem neiroloģijā, izvērsti prezentētas autoimūnās polineiropātijas. Katras slimības grupas nobeigumā attiecīgi tika prezentēts klīniskais gadījums.
Lektoru vidū bija prof. Ināra Logina, asoc. prof. Inese Mihailova, doc. Viktorija Ķēniņa, doc. Nataļja Kurjāne, dr. Inese Kamša, dr. Alīna Flintere-Flinte, dr. Lana Vainšteine.